/ Juraj Volcko

backbutton backbutton2 backbutton3

Juraj Volcko

/
 • Môj príbeh
 • Moja osobnosť
 • Získané skúsenosti
 • Vízia budúcnosti
 • CV PDF

Stále som vnímal svojich rodičov ako veľmi unikátnych ľudí a vážil si ich, skrz všetko to, čo do mňa vštepovali a ako ma vychovali. Mama je veľmi múdra a vzdelaná žena, dobre zorganizovaná a všetko čo robí, vždy robí s prihliadaním na detaily. Môj otec je multi-inštrumen­talista, skvelý spevák a dlhé roky pôsobil ako herec v Slovenskom národnom divadle. Rodinné zázemie a kreatívne prostredie, boli skvelé predispozície pre moju ďalšiu životnú etapu. V roku 2002 som ukončil hotelovú akadémiu so zameraním na gastronómiu a hote­lový manažment. Počnúc štúdiom a pokračujúc pracovnou sférou, bola a naďalej aj je to dlhá cesta s nespočetným množstvom práce, ktorá ma zaviala do rôznych kútov sveta. Počas tohto obdobia, pôsobením v niektorých svetovo najúspešnejších reštauráciách, som získal nezaplatiteľné, unikátne skúsenosti a zručnosti. Stal som sa jednou z kľúčových osôb pri zakladaní nových reštaurácií, kde som mal možnosť podieľať sa na ich plánovaní a vývoji, manažovaní reštaurácií, a neskôr pri vytvorení svojej vlastnej. Mám rád kreativitu, a moja pracovná etika a vysoké pracovné nasadenie mi dovoľovali pracovať súbežne aj na iných projektoch.

Mam obrovskú vášeň pre gastronomický (reštauračný a pohostinský) priemysel v oblasti vývoja rôznych konceptov. Je to prioritná sféra mojej expertízy. Byť kreatívny a originálny so schopnosťou vidieť širší obraz s expanzívnym zameraním. Rád sa angažujem pri inováciách reštaurácií, spoluprácou na vylepšovaní služieb pre zákazníkov a teda možnosťou pomôcť spoločnosti lepšie prosperovať. Pri predaji produktov alebo služieb, jedna z najdôležitejších vecí pre mňa samotného, je osobná viera v kvalitu a ojedinelosť, unikátnosť ponúkaného. Disponujem aj obchodnými schopnosťami. Svojou prirodzenosťou viem byť prospešný pre organizáciu aj ako predajca, úspešný obchodník. Počas svojej profesionálnej dráhy som spolupracoval s mnohými talentovanými profesionálmi. Vytvoril som si tak veľmi pozoruhodnú sieť kontaktov z ktorých väčšina sú v súčasnosti top experti vo svojej profesii. Väčšina z týchto spoluprác vyústila do ďalších pracovných, ale aj priateľských vzťahov. Rád spoznávam nových zaujímavých ľudí, budujem vzťahy postavené na pozitívnej komunikácii, úprimnosti, ako i kreativite, atribútoch, ktoré sú nevyhnutné pre budúce dobré profesionálne, ako i osobné vzťahy.

Komunikačné a "relation building” schopnosti.
Znalosť anglickeho jazyka na úrovni expert.
Vývoj a evolúcia konceptov (produktov).
Líderstvo a schopnosť riadenia komplexnych projektov.
Analytické schopnosti.
Rozhodnosť a ochota riskovať.
Schopnosť rýchlo sa prispôsobiť zmene.
Pochopenie a tolerancia.
Schopnosť všimnúť si príležitosť.
Pozitívne uvažovanie a pracovná ochota.
Ochota stále na sebe pracovať.

V ďalšej mojej profesionálnej dráhe sa vidím v pokračovaní v kreatívnej práci, kde by som mohol uplatniť svoje nadobudnuté líderske a personálne kompetencie, dúfajúc v ďalší osobnostný rozvoj, a tiež podeliť sa o moje skúsenosti z praxe „know how“ aj s inými.

 • Zuma Restaurant
 • Hanami Restaurant
 • “Bar in” App
 • Nozu fusion bar
 • Tummy Yummy
 • Yuzu Restaurant

Po mnohých rokoch práce pre niektoré z najúspešnejších a najviac žiadaných reštaurácií a barov v Londýne, som zacítil potrebu zmeny. Len jedno miesto bolo pre mňa výzvou, kam ísť pracovať. ZUMA. Najžiadanejšia reštaurácia v Londýne. Ide o renomovanú japonskú sieť reštaurácii a barov, situovanej v luxusnom Londýnskom Knightsbridge, ako aj v iných svetových metropolách. Tu som sa snažil porozumieť celému konceptu, vypozorovať a poznať, čo tvorí podstatu a základy ich úspechu. What they did right.

London UK
2010

Spolu s bývalým kolegom Karlom Švecom, skvelým kuchárom a neskôr i priateľom som dostal ponuku “HEAD-HUNTED” asistencie pri koncepcii, vytváraní novej reštaurácie HANAMI. Akceptovali sme výzvu, ktorá nám bola daná, keďže sme mohli mať tzv. voľné ruky s dobrým zázemím, cez ktoré sme implementovali všetky naše doterajšie skúsenosti a utvrdili sme sa, že sme naozaj jednými z najlepších vo svojom obore. Reštaurácia ako aj bar patria v súčasnosti ku kulinárskym špičkám na škandinávskom trhu a priťahujú čím ďalej, tým viac pozornosti.

Oslo Nórsko
2011

Mobilná aplikácia & „desktop“ systém. Pri mojej práci som prešiel nespočetne veľa krát procesmi inventarizácie, časovo veľmi náročných a unavujúcich. To mi dalo prvý impulz pozrieť sa hlbšie na danú problematiku a zamyslieť sa, či a ako by bolo možné vytvoriť moderný a efektívny systém. Podarilo sa mi do projektu zaangažovať aj svojho dlhoročného dobrého priateľa Erika s cennými skúsenosťami a zručnosťami v obore. Naša myšlienka spočívala v možnosti, ako najefektívnejšie aplikovať moderné technológie do procesu inventúry, objednávok, fakturácií a generovania ziskovosti. Každý produkt potrebuje mať svoje meno, ktoré sme v procese vývoja niekoľkokrát inovovali: Bar Scanner > BackBar Scanner > Bar In.

Oslo Nórsko
2014

V NOZU som koordinoval kreatívnu časť „brand“ development. Hlavná činnosť pozostávala z produkcie loga, menu design, podoby a vzhľadu kávových pohárikov, nálepiek, ako aj participácie pri dizajne interiéru.

Oslo Nórsko
2015

Vypracoval som koncept chutných a zdravých „Cold-pressed“ džúsov a to pod značkou TUMMY YUMMY. Bola to súčasť väčšieho projektu, no nakoniec nedošlo k samotnej implementácii tejto časti. Väčšina súčasných značiek cold-pressed džúsov nechutí síce veľmi dobre a nevyzerá lákavo, no ľudia ich konzumujú kvôli ich pozitívnym účinkom na zdravie. Ako prvé som si zakúpil domov juicer a využil som svoje skúsenosti z práce s prípravou kokteilov a jedlom k vývinu zaujímavých a chutných kombinácií. Zdokonaľovaním receptov a kalkulácii jednak po stránke výživovej (nutričné hodnoty), ako i obsahovej (prísady a ich obsah), som prihliadal na efekty jednotlivých zložiek a ich vplyvu na ľudský organizmus. Ako napríklad „Energy booster“ -> „Anti Aging“.

Oslo Nórsko
2015

Začiatkom roku 2016 som ako partner participoval pri otvorení reštaurácie YUZU. Reštaurácia bola veľmi dobre situovaná, s výhľadom na kráľovský palác, so zameraním sa na sofistikovanú, modernú japonskú kuchyňu. S myšlienkou objaviť čím viac rôznych, nových chutí, prostredníctvom servírovania menších jedál v priebehu viacerých chodov. Moja činnosť spočívala v rôznych úlohách, komplexne zameraných, so zodpovednosťou cez proces plánovania, budovania ako i samotnej realizácie a chodu reštaurácie. Po otvorení reštaurácie som viedol prevádzku z pozície „general manager“. Reštaurácia sa tešila pozitívnemu hodnoteniu „food“ kritikov.

Oslo Nórsko
2016

Ak si sa o mne niečo dozvedel, a vidíš zaujímavú spoluprácu, prípadne potrebuješ radu, alebo konzultáciu tvojho projektu, môžeš ma kontaktovať telefonicky, alebo e-mailom.

Credits